Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na trzecią aukcję antykwaryczną.
W
ofercie znajdziecie Państwo wiele interesujących pozycji
przedwojennych.
1) LITERATURA PIĘKNA, MŁODZIEŻOWA, POEZJA, KSIĄŻKA ILUSTROWANA, OKŁADKA-
niemalże sto pięćdziesiąt pozycji XIX i XX w. takich autorów jak Asnyk,
Bogusławski, Brodziński, Karpiński, Konopnicka, Krasiński, Krasicki,
Kraszewski, Odyniec (wpis autora!), Poe, Remarque, Wyspiański; wydania
wileńskie; wiele pozycji ilustrowanych przez wybitnych polskich
grafików; bogaty dział literatury młodzieżowej, m.in. Cooper, Curwood,
Defoe, Fiedler, May, Sienkiewicz, Scott, Travers, Umiński;
2) HISTORIA - PRAWO -
np. b.rzadkie kompletne tablice genealogiczne do historii Polski z
1862; niespotykany druk Die Zeugen Jehovas Pioniere für ein jüdisches
Weltreich z 1936; Chrobacya rozbiór starożytności słowiańskich z 1873;
Athenaeum wileńskie XIX w.; Kuryer Litewski rocznik z 1819 r., etc.;
3) GEOGRAFIA- PODRÓŻE -
Obrazki galicyjskie z 1869; Kraszewskiego Kartki z podróży 1866,
Kremera Podróże do Włoch; Geografia malownicza w b.ładnym stanie z
zachowanymi obwolutami ochronnymi; Święte pamiątki Krakowa z b.licznymi
drzeworytami; dwie pozycje Sieroszewskiego w artystycznych oprawach;
geografia Tatr i inne.
4) NAUKI PRZYRODNICZE - np. Darwin O powstawaniu gatunków z 1884; Rozwój moralności-moralność zwierzęca, dzikich; Bakona metoda z 1876;
5) MEDYCYNA
- Fizjologia codziennego życia z 1872 w dwóch tomach; Czerstwa starość
czyli jak zachować zdrowie do późnego wieku; Słownik środków lekarskich,
podręcznik dla aptekarzy, lekarzy i materjalistów i inne;
6) KATALOGI - rzadkie katalogi m.in. ogrodnicze, przemysłowe;
7) SZTUKA
- egzemplarz autorki 'Przemysł ludowy w Polsce'; Sztuki Piękne z oryg.
drzeworytem Skoczylasa; Teka partyzancka (Sopoćko); Wystawa sztuki
kościelnej;
8) VARIA
- np. O czystości panieńskiej i środkach do jej zachowania z 1899;
Mężczyźni, którzy na mężów się nie nadają; Jasnowidząca z Prevorst dwa
tomy z 1833; Na polskiej antenie;
Serdecznie zapraszam
Tomasz Wojda